inteligentne folie do okien

Prywatność tam, gdzie potrzebujesz

Przełączalna inteligentna folia elektryczna LUMINOsmart to wyjątkowy produkt, który w sekundę pozwoli zasłonić, bądź odsłonić przeszklenie. Folia ciekłokrystaliczna pokryta jest z tyłu klejem EVA i jest całkowicie nieinwazyjna. Folię ciekłokrystaliczną można w łatwy sposób przykleić na istniejące przeszklenie bez konieczności wymiany szyb. Zaletą inteligentnej folii elektrycznej jest to, że nie zaciemnia całkowicie pomieszczenia. W efekcie nie ma konieczności dodatkowego doświetlania pomieszczenia. Folia chroni także przez promieniowaniem słonecznym i blokuje do 99% promieni UV.

zastosowania
inteligentnych folii

Ten innowacyjny produkt będzie idealnym wyborem do pomieszczeń biurowych, sal konferencyjnych i pomieszczeń typu open-space, dzięki folii w łatwy sposób można kontrolować prywatność w przestrzeni biurowej. W dowolnym momencie przestrzeń może być otwarta lub zamknięta. Inteligentna folia sprawdzi się doskonale w łazienkach zarówno w domach prywatnych, a także w hotelach, gdzie łazienki coraz częściej oddzielone są od sypialni tylko ścianką działową. Folie można bez problemu stosować w kabinach prysznicowych zamykanych oraz walk-in.


łazienki


obiekty publiczne


placówki medyczne


hotele

Łatwa w obsłudze

Folia sterowana może być za pomocą pilota, aplikacji czy urządzeń typu smart dla domu inteligentnego. Przy włączonym zasilaniu folia staje się przezroczysta a przy wyłączonym zasilaniu zmienia się w matową (nieprzezroczystą). Zmiana trybu folii zajmuję tylko sekundę. Dodatkowo folia w trybie przezroczystym ma minimalny pobór energii.

Inteligentne szkło i folia PDLC- co to jest?

Szkło inteligentne PDLC to inaczej ciekły kryształ rozproszony w polimerze. Należy do klasy technologii aktywowanych elektrycznie oraz fotonicznie i termicznie określanych jako „szkło inteligentne”. Technologię PDLC wynaleziono już w latach 80-tych w USA. Pierwszy wynalazek oparty na metodzie mikroemulsji opatentował przez J. L. Fergason w 1984 r.. Później w 1987 r. jego wyłączne prawa patentowe uzyskała firma Raychem Corporation (USA). W ciągu ostatnich trzydziestu lat technologia PDLC rozwijano przemysłowo na skalę światową. Elektrycznie przełączane „inteligentne szkło” wykorzystywane było na rynkach architektonicznych, a także motoryzacyjnych do zastosowań związanych z prywatnością i bezpieczeństwem.

 

Obecnie technologia z wykorzystaniem ciekłych kryształów jest stale rozwijana. Folia inteligentna ma szereg zastosowań od ochrony swojej prywatności w domach, biurach, poprzez wykorzystanie w przemyśle lotniczym czy samochodowym aż po ekrany projekcyjne. Folię można łatwo utrzymać w czystości, ponieważ na idealnej gładkiej powierzchni nie osiada kurz.


dbanie o prywatność nigdy nie było prostsze

masz pytania? zadzwoń do nas!